Najnowsze wiadomości

13 czerwca 2024 10:07

Jak praktykować miłość do siebie z jogą z Kathryn BudigDzisiaj współpracuję z uroczą Kathryn Budig (na zdjęciu powyżej), aby podzielić się sposobem na praktykowanie miłości do siebie poprzez sekwencję jogi z jej książki Aim True. Podzieliłam się moimi wskazówkami dotyczącymi miłości do siebie tutaj i moimi 10 najlepszymi sposobami na praktykowanie jej poprzez medytację, zabawę, otaczanie się swoim oddziałem, itp. Ćwiczenia i mindfully poruszanie ciała to kolejny świetny sposób na praktykowanie miłości do siebie, zwłaszcza miłości do siebie skierowanej do ciała. Pozwolę Kathryn zabrać to stąd z jej twelves pozami, aby dbać o siebie i swoje ciało!

Rutyna Miłości Własnej

Ta sekwencja ma na celu otworzyć twoją perspektywę na temat tego, jak twój chłopiec radzi sobie na macie, przypominając mu o tym, jak doskonały i silny jest w każdej pozie. Zachęcam Cię do praktykowania tej rutyny solo w swojej świętej przestrzeni. Bądź ze sobą całkowicie szczera.

PIN IT

1. Pozycje z leżenia w kącie

Połóż się na plecach z ugiętymi kolanami i podeszwami stóp razem. Połóż rękę na części ciała, która Cię frustruje, której nie lubisz. Może to być cecha fizyczna ("duże uda", "małe ramiona") lub coś, co symbolizuje cechę charakteru (nieumiejętność wysławiania się, krótkowzroczność). Przytul tę część swojego ciała i powiedz jej, że będziecie w tej samej drużynie. Zobowiąż się do pokochania tej części ciała i swojego ciała jako całości.

PIN ITPIN IT

2. Postawa kota-krowy - 5 rund

Wejdź na czworaka. Ułóż ramiona nad nadgarstkami, a biodra nad kolanami. Z wdechem opuść pępek, unieś spojrzenie i odchyl ramiona do tyłu. Na wydechu zaokrąglij górną część pleców, odepchnij ziemię i opuść kość ogonową.

3. Pies z głową w dół - 8 oddechów

Podwiń palce u stóp, unieś biodra do góry i do tyłu, wyprostuj nogi i mocno wciśnij je w dłonie. Rozłóż równomiernie palce i potrząśnij głową. Wyobraź sobie, że wszelkie niechciane myśli lub negatywne nawyki wylatują z twojego umysłu i rozpryskują się na ścianach. Oddychaj, a następnie cofnij ręce, aby spotkać się ze stopami i stań.

PIN IT

4. Stojący skłon w przód - 8 oddechów

Trzymaj stopy na szerokość bioder i chwyć się przedramion, gdy zwisasz nad nogami. Rozluźnij całkowicie głowę, ale utrzymuj serce wyciągnięte długo w kierunku ziemi, aby uniknąć zaokrąglenia w kręgosłupie. Weź tu kilka głębokich oddechów, wydalając z wydechem złość lub zmieszanie. Ugnij lekko oba kolana i opuść ręce na ziemię. Powoli podnoś kręgosłup, jeden kręg na raz, aby stanąć, pozwalając głowie i podbródkowi zwinąć się jako ostatnie.

PIN IT

5. Postawa górska

Stań wysoko z przodu maty z nogami razem. Połóż obie dłonie na wierzchu serca i pochyl wzrok w dół. Ustaw swoją intencję, aby celować w swoje ciało i sposób, w jaki je postrzegasz. Wybierz, aby je pokochać. Odpuść sobie ciągłą walkę i podpisz traktat, aby być po tej samej stronie. Jesteś silna i pełna życia.

6. Wojownik II - 8 oddechów na stronę

Zrób krok prawą stopą do przodu pomiędzy rękami. Obróć tylną piętę płasko, tak aby pięta przedniej stopy i łuk tylnej stopy były w jednej linii. Wyciągnij ramiona i tułów w górę i otwórz się. Trzymaj przednie kolano nad piętą. Przednie żebra pozostają w środku, podczas gdy dolna część brzucha unosi się. Ramiona rozszerzają się aktywnie, podczas gdy podstawa szyi rozluźnia się. Patrz do przodu na opuszki palców. Oddychaj. Skup się na niesamowitej mocy i sile w udach. Dziękuję, nogi. Wyprostuj przednią nogę, ustaw stopy równolegle, zmień stronę i powtórz.

7. Pokorny koń - 8 oddechów

Trzymaj stopy w odległości jednej nogi od siebie i kręć piętami i palcami na zewnątrz. Wykonaj kilka próbnych zgięć, aby upewnić się, że kolana są skierowane w tym samym kierunku co palce. Utrzymuj neutralną miednicę i ugnij kolana, opuszczając biodra nie niżej niż kolana. Przeplataj palce za plecami i ściskaj ramiona w kierunku wyprostu. Trzymaj kolana zgięte, odchylając się od bioder i składając tułów do przodu. Wyciągnij ręce w górę i nad głową w kierunku ziemi. Wytrzymaj w tej pozycji. Nie będzie to łatwe, ale Twoje biodra i bułki są niegodziwie potężne i wspierają Cię nawet wtedy, gdy nie wspierasz ich swoimi myślami. Pracuj nad tą siłą!

PIN IT

8. Twister Plank

Zacznij w pozycji Plank z wyprostowanymi ramionami, barkami nad piętami dłoni i stopami rozstawionymi na szerokość bioder. Wciągnij przednie żebra, aby zaangażować rdzeń i chronić dolną część pleców. Zrób wdech i umieść prawy łokieć tam, gdzie znajduje się prawa ręka. Następnie umieść lewy łokieć tam, gdzie znajduje się lewa ręka, więc teraz jesteś w pozycji Forearm Plank (ramiona znajdują się bezpośrednio nad łokciami). Odwróć to, aby powrócić do pozycji wyjściowej: prawa dłoń w miejscu prawego łokcia, lewa dłoń w miejscu lewego łokcia. Kontynuuj ten twisterowy taniec od deski do deski na przedramieniu i z powrotem, utrzymując swoje centrum i wzrok do przodu przez 20 sekund do minuty. To jest taniec miłości dla twojego brzucha. Rdzeń jest domem doświadczenia i miłości. To alarm dla prawdy i uczciwości oraz portal do uwalniania niepewności (pomyśl o motylach w brzuchu). Nie musi wyglądać w określony sposób; po prostu musi cię wspierać i podtrzymywać. Rozbujaj ten brzuch.

PIN IT

9. Pozycja delfina - 3 rundy po 8 oddechów każda

Wejdź na czworaka i połóż przedramiona na ziemi równolegle do siebie i na szerokość ramion. Podwiń palce u stóp i unieś kolana z ziemi, aby wyprostować nogi. Unieś biodra i zrób krok do przodu tak daleko, jak tylko będzie Ci wygodnie, nie przesuwając ramion poza łokcie. Oddychaj.

PIN IT

10. Pozycja wielbłąda - 3 rundy po 8 oddechów każda

Opuść się na kolana ze stopami i kolanami rozstawionymi na szerokość bioder. Stań na kolanach z równomiernym ciężarem na całych podudziach, trzymając je na szerokość bioder, biodra pozostają nad kolanami. Opuść kość ogonową, unieś dolną część brzucha i zwiń klatkę piersiową. Zwiń ramiona do tyłu i wypuść głowę do tyłu, naciskając serce do nieba. Wyciągnij ręce do tyłu, aby złapać pięty (lub trzymaj je na biodrach).

PIN IT

11. Wypad w przód w pozycji siedzącej - 8 oddechów

Usiądź i wyciągnij nogi przed siebie. Ugnij stopy i trzymaj nogi razem. Zrób wdech wydłużając klatkę piersiową, a wydech rozciągając się do przodu, sięgając do zewnętrznych krawędzi stóp. Unikaj zaokrąglenia górnej części pleców, a rozpłyń się u podstawy szyi. Oddychaj.

PIN IT

12. Nawlekanie igły - 1 do 2 minut na każdą stronę

Połóż się na plecach z ugiętymi kolanami. Skrzyżuj prawą kostkę bezpośrednio nad lewym kolanem i połóż ją na udzie z ugiętą stopą. Wyciągnij prawą rękę pomiędzy nogami i spleć palce za ścięgnami. Delikatnie przyciągnij nogi do środka, aby pobudzić otwieracz bioder. Rozluźnij głowę na ziemi i zmiękcz ramiona. Oddychaj, zmień stronę i powtórz.

Usiądź wygodnie i wróć rękami do części ciała, którą wybrałeś na początku. Daj jej wspierający uścisk i zobowiązanie, że nadal będziesz pielęgnować z nią jak najlepszy związek. Siedź w tym miejscu z wdzięcznością przez 1 do 2 minut. Zakończ sekwencję siedzącą medytacją i Savasaną (pozycją trupa).

Gotowi, by pokochać siebie?

Mam nadzieję, że wypróbujecie to i że po tej sekwencji miłości do siebie znajdziecie trochę miłości do siebie i swoich niesamowitych ciał. Jeśli szukasz więcej sposobów na praktykowanie miłości do siebie, przeczytaj moje posty Self-Love Isn't Selfish i Self Care and Why You Should Do It. I nie zapomnij nawodnić i odżywić swojego ciała po ćwiczeniach! Przeczytaj mój post o tym, jak zasilić swoją kondycję, aby dowiedzieć się, co jeść przed i po treningu.

xx McKel

p.s.

Czy zamówiłeś wstępnie swoją kopię #NSCookbook? Pobierz swoją kopię tutaj!

PIN IT

Redakcja "2000kcal"

Komentarze (0)