Najnowsze wiadomości

13 lipca 2024 20:31

5 korzyści z coachingu żywieniowego z zarejestrowanym dietetykiemCoaching żywieniowy z zarejestrowanym dietetykiem daje Ci indywidualne wskazówki, wsparcie i wiedzę, których potrzebujesz, aby osiągnąć swoje cele w zakresie zdrowia i dobrego samopoczucia.

Czy masz problemy z utrzymaniem zrównoważonej wagi? Czy ciągle walczysz z samym sobą o swoje wybory żywieniowe? Czy masz chorobę, która wymaga zmodyfikowanej diety?

Jeśli odpowiedziałeś "tak" na którekolwiek z powyższych pytań, być może powinieneś rozważyć zatrudnienie zarejestrowanego dietetyka.

Odżywianie jest integralną częścią życia każdego z nas. Od sposobu, w jaki myślimy o jedzeniu, po wybory żywieniowe, których dokonujemy, i ich wpływ na nasz organizm - odżywianie ma w tym wszystkim swój udział.

W tym miejscu przedstawię Ci, na czym polega coaching żywieniowy oraz w jaki sposób możesz czerpać z niego korzyści. Jeśli po przeczytaniu tego tekstu stwierdzisz, że coaching żywieniowy jest czymś, co chciałbyś poznać, możesz umówić się na bezpłatną rozmowę wyjaśniającą. Podczas tej rozmowy dowiesz się wszystkiego o tym, jak wyglądałby dla Ciebie coaching żywieniowy z zarejestrowanym dietetykiem Metody Mindful Nutrition Stripped!

Co sprawia, że Coaching Żywieniowy jest wyjątkowy

Co dokładnie dzieje się, kiedy decydujesz się na współpracę z zarejestrowanym dietetykiem?

Pomyśl o tym jednym celu związanym z odżywianiem, który masz, o tym, który próbowałeś osiągnąć raz po raz na własną rękę. Rozumiesz?

Teraz pomyśl o wszystkich tych niezliczonych wyszukiwaniach w Google i planach, które pobrałeś, aby pomóc sobie w jego osiągnięciu. Czy to zadziałało? Możliwe, że udało Ci się osiągnąć pewien postęp, ale ostatecznie nie odniosłeś sukcesu.

Przede wszystkim nie jest to Twoja wina. Jest to po prostu wynik braku dostosowania i indywidualizacji.

Jak wygląda coaching żywieniowy

W coachingu żywieniowym z zarejestrowanym dietetykiem chodzi przede wszystkim o dostosowanie i indywidualizację.

Zanim jeszcze spotkasz się z dietetykiem, przekażesz mu mnóstwo informacji o sobie. Podasz swoje upodobania, mocne i słabe strony, cele, nawyki i skłonności.

Od historii choroby po ulubione potrawy, a także dotychczasowe doświadczenia z suplementami i dietami, a nawet informacje o stanie zdrowia psychicznego - dietetyk będzie miał informacje na ten temat.

Podczas pierwszego spotkania możesz szczegółowo wyjaśnić te informacje i omówić swoje problemy, aby dietetyk mógł je w pełni zrozumieć. Po zebraniu informacji czas przejść do rzeczy przyjemnych! Twój dietetyk będzie w stanie przekazać Ci zindywidualizowaną edukację, zalecenia, cele i kroki, które będziesz mógł zastosować w swoim życiu zaraz po zakończeniu spotkania.

W przeciwieństwie do uniwersalnych planów, które można znaleźć w Internecie, na tym się nie kończy. Po wypróbowaniu tych początkowych kroków i celów, w zależności od tego, jak Ci poszło, Twój dietetyk będzie mógł dalej udzielać wskazówek i wsparcia, aby zapewnić, że wszystko nadal będzie dobrze funkcjonować.

Każda osoba ma inny stosunek do jedzenia i odżywiania. Dlatego też sposób, w jaki zajmujemy się tą podróżą, również musi być inny.

Dlaczego coaching żywieniowy z zarejestrowanym dietetykiem działa tak dobrze

Co więc się dzieje, kiedy pracujesz z zarejestrowanym dietetykiem? Jakie są prawdziwe korzyści?

Zindywidualizowane zalecenia żywieniowe

Wymagania żywieniowe Twojego organizmu różnią się od wymagań żywieniowych Twoich przyjaciół, współpracowników, a nawet członków Twojej rodziny. To, co jest dobre dla nich, niekoniecznie będzie dobre dla Ciebie.

Dzięki coachingowi żywieniowemu dietetyk jest w stanie spojrzeć na całość sytuacji, a następnie przedstawić spersonalizowane zalecenia żywieniowe. Należy tu wziąć pod uwagę cele, styl życia, budowę ciała i historię choroby.

Tradycyjne plany, programy i diety nie są w stanie zapewnić tak zindywidualizowanego podejścia. Sprawiają, że czujesz się zestresowany i zdezorientowany, próbując dostosować swój styl życia do ich wymagań. Podczas gdy w rzeczywistości powinno być odwrotnie.

Odpowiedzialność zewnętrzna i wewnętrzna

Odpowiedzialność to jeden z najważniejszych elementów układanki, jaką jest zmiana stylu życia.

Nie jestem w stanie powiedzieć, ile razy spotkałam się z klientem, który wielokrotnie próbował dokonać zmiany na własną rękę, ale miał wrażenie, że jego działania nigdy nie były zgodne z jego intencjami. I tu właśnie wkracza odpowiedzialność.

Uczestnicząc w coachingu żywieniowym z zarejestrowanym dietetykiem, automatycznie otrzymujesz zewnętrzną odpowiedzialność. Masz partnera, z którym możesz współpracować i do którego możesz się zgłosić, który pomoże Ci wesprzeć Cię wiedzą i doświadczeniem przez cały czas trwania programu.

Możesz także dokładnie określić, w jaki sposób rozwijać i wzmacniać swoją wewnętrzną odpowiedzialność. W ten sposób, długo po zakończeniu coachingu żywieniowego, będziesz w stanie utrzymać nowe nawyki i zdrowy styl życia.

PIN IT

Zrównoważone podejście

Każdy może szybko wyszukać w Internecie informacje na temat odżywiania, ale Twój coach żywieniowy i dietetyk rozumieją, jak te informacje odnoszą się nie tylko do Twojego składu chemicznego, ale także do Twojego stosunku do jedzenia.

Twój stosunek do jedzenia dyktuje Twoje działania związane z jedzeniem. Jeśli kiedykolwiek powiedziałeś: "Mam wrażenie, że znam wszystkie fakty, ale nie potrafię wprowadzić odpowiednich zmian", jesteś tego doskonałym przykładem.

Znajomość faktów to świetny początek, ale nie zaprowadzi Cię ona daleko, jeśli chcesz dokonać znaczących zmian. Musisz także poznać siebie, swój wewnętrzny dialog, wcześniejsze nawyki i przekonania związane z jedzeniem i odżywianiem. Następnie musisz dowiedzieć się, które z nich Cię wspierają, a które mogą Ci przeszkadzać. Wreszcie, należy nauczyć się, jak zmienić nawyki i przekonania, które nam przeszkadzają.

To właśnie zrobi dla Ciebie zarejestrowany dietetyk i trener żywieniowy.

Są oni w stanie przedstawić i nauczyć Cię, co i jak robić oraz jak zmienić dotychczasowe myśli i opinie, aby umożliwić długoterminową zmianę zachowań i osiągnięcie sukcesu.

Kontakt z ludźmi

Jakakolwiek zmiana stylu życia jest trudna. Nie da się tego obejść. Jest to szczególnie trudne, gdy mamy wrażenie, że robimy to na własną rękę.

Rozmowy z przyjaciółmi i członkami rodziny z pewnością mogą być pomocne, ale nie są oni w stanie w pełni zrozumieć Twojej sytuacji i wczuć się w Twoje zmagania podczas tych szybkich sesji wyładowczych.

Zarejestrowany dietetyk to osoba, która zrozumie, skąd pochodzisz, zinterpretuje Twoje problemy i zareaguje z empatią i wsparciem.

Jako trener żywieniowy, Twój dietetyk jest przeszkolony do omawiania tych tematów i problemów z Tobą w cztery oczy. Dlatego tak ważne jest, aby szukać dietetyka specjalizującego się w coachingu żywieniowym.

Indywidualny styl uczenia się

Pomyśl o tym, że każdy uczy się inaczej. Dlaczego więc wszyscy stosujemy dokładnie te same plany i diety, aby dowiedzieć się, jak powinniśmy dostosować nasze nawyki żywieniowe i styl życia?

Niektórzy z nas uczą się wzrokowo, inni słuchowo, a jeszcze inni kinestetycznie. Istnieją nawet dodatkowe różnice w obrębie tych trzech kategorii! W zależności od tego, jaki styl uczenia się jest dla ciebie najlepszy, sposób, w jaki podchodzisz do zmiany stylu życia, będzie musiał w jakiś sposób odzwierciedlać ten styl.

Twój dietetyk będzie w stanie określić, jakie podejście będzie dla Ciebie najlepsze, po omówieniu Twoich dotychczasowych sukcesów, porażek i skłonności. Nutrition coaching daje Ci możliwość uczenia się w sposób odpowiedni dla Ciebie i Twoich potrzeb.

Wiedza na temat odżywiania

Pracując z zarejestrowanym dietetykiem, pracujesz z ekspertem w dziedzinie żywienia.

Nie otrzymujesz porady od zapalonego zwolennika odżywiania, trenera fizycznego czy "zdrowego" przyjaciela. Otrzymujesz poradę od kogoś, kto jest wykształcony i przeszkolony w zakresie rozpowszechniania klinicznych informacji o żywieniu.

Oznacza to, że możesz bez obaw stosować się do podanych Ci zaleceń. Wiesz, że są one oparte na nauce i dowodach, a nie tylko na osobistym doświadczeniu.

Czy kiedykolwiek zapytałbyś swojego przyjaciela, jak leczyć chorobę nerek? Albo jaką terapię fizyczną powinieneś zastosować w przypadku kontuzji barku? Oczywiście, że nie. Dlaczego więc miałbyś pytać go o radę żywieniową?

Rozpocznij coaching żywieniowy z trenerem metody Mindful Nutrition i zarejestrowanym dietetykiem

Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem coachingu żywieniowego, możesz zapisać się na bezpłatną 10-minutową rozmowę rozpoznawczą z jednym z naszych zarejestrowanych dietetyków i trenerów Mindful Nutrition Method.

Są oni przeszkoleni w zakresie metody Mindful Nutrition Method, aby pomóc Ci wprowadzić trwałe zmiany. W ten sposób możesz przestać stosować diety i odzyskać równowagę w sposobie odżywiania się.

Pomogą Ci osiągnąć wszystko, począwszy od stworzenia zbilansowanego talerza, poprzez zindywidualizowane wsparcie żywieniowe, aż po rozwój zrównoważonej wagi i relacji z jedzeniem.

Jade jest jedną z naszych byłych klientek korzystających z Wellness Coaching. Jest wspaniałą historią sukcesu, która pokazuje, jak skuteczny może być coaching żywieniowy:

"Zdałam sobie sprawę, jak ważne jest podejście do mojego ciała z większą miłością i współczuciem, a także nauczyłam się, jak ważne jest przeniesienie punktu ciężkości z odchudzania na zdrową relację z jedzeniem, aby osiągnąć długotrwałe rezultaty. Jeden mały trik, który pomógł mi od mojej pierwszej sesji z Erica jest upewniając się, że każdy posiłek jest Foundational Five posiłek. Chociaż może się to wydawać takie proste, nauczyłem się, że to przesuwa nacisk z ograniczenia do obfitości z jedzeniem, a także jest to najlepszy sposób, aby odżywiać moje ciało, aby wyeliminować pragnienia! I na pewno będzie nadal stosować całą wiedzę, którą nauczyłem się od Erica przez wiele lat - od budowania Foundational Five posiłki do oglądania i mówić do mojego ciała inaczej, i tak wiele więcej!"

Podczas bezpłatnej rozmowy Discovery Call, przejdziemy przez swoje cele razem, jak również swoje dotychczasowe doświadczenia z jedzeniem i odżywianiem, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i określić, czy jesteśmy odpowiednim dopasowaniem dla Ciebie.

Już teraz zarezerwuj bezpłatną rozmowę rozpoznawczą

Redakcja "2000kcal"

Komentarze (0)