Najnowsze wiadomości

13 lipca 2024 20:44

Czy GMO są niezdrowe?PIN IT

Czy GMO są niezdrowe? Co powinieneś o nich wiedzieć? Skąd tak naprawdę wiadomo, które produkty spożywcze zawierają składniki GMO, a które nie? Na ten temat wypowiada się Ashley Koff RD, zarejestrowany dietetyk i ekspert w dziedzinie GMO. Pozwolę jej odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące GMO!

"

Patrzysz na etykiety, kupujesz produkty organiczne, gdy tylko możesz, i starasz się lepiej odżywiać, ponieważ wiesz, że zapewnia to lepsze zdrowie. Ale czy spożywasz GMO? Czy są to produkty dietetyczne? Dociekliwe umysły chcą wiedzieć, więc oto odpowiedzi, które pozwolą Ci uzyskać lepsze informacje i pomogą Ci uzyskać lepsze odżywianie, uproszczone.

Q

Co to jest GMO?

A

Zacznijmy od tego, czym one nie są. Nie mówimy tutaj o całej biotechnologii - lekach, zabiegach medycznych, selektywnej hodowli, hybrydach - istnieje wiele rzeczy, które mieszczą się pod parasolem dużej biotechnologii, w tym GMO, ale ważne jest, abyśmy nie wrzucali ich wszystkich razem, gdy rozważamy wpływ na zdrowie. GMO to organizmy modyfikowane genetycznie; oznacza to, że modyfikacja zachodzi na poziomie genetycznym (DNA), gdzie dokonywane są modyfikacje (zmiany). Może to być usunięcie enzymu, który sprawia, że jabłko staje się brązowe, może to być uodpornienie rośliny na pestycydy lub herbicydy itp.

Q

Co mówią badania na temat GMO?

A

Za mało dla mnie - zarejestrowanego dietetyka, który zaleca lepsze odżywianie, aby zapewnić lepsze zdrowie wszystkim swoim pacjentom. Za mało dla globalnych dostawców opieki zdrowotnej i krajów, aby czuć się całkowicie komfortowo z nieuregulowaną konsumpcją. Istnieje ponad 60 krajów, które zakazują lub wymagają etykietowania produktów zawierających GMO - w tym kraje takie jak Anglia, gdzie etykieta zawiera informację "wyprodukowano z genetycznie zmodyfikowanych składników" na tym samym produkcie spożywczym, który jest sprzedawany w USA bez tej etykiety. Jaka ilość żywności GMO jest bezpieczna w ciągu całego życia? Nie mamy takich informacji - ani naukowych, ani anegdotycznych. Jeśli jesteś chory, masz małe dziecko lub jesteś w ciąży - czy spożywanie GMO jest dla Ciebie bezpieczne? Nie mamy takich badań. Badania nad bezpieczeństwem, którymi dysponujemy, są finansowane przez firmy produkujące GMO i przedstawiają krótkoterminowe wyniki dotyczące bezpieczeństwa. Aby dowiedzieć się więcej o tym, kto powinien być szczególnie zaniepokojony GMO i jak zmniejszyć ich spożycie, pobierz te narzędzia: http://bit.ly/1XCaFzl i http://bit.ly/1XCaHY7.

Q

Czego powinien szukać konsument?

A

Logo USDA organic. Jest to najłatwiejsze narzędzie do unikania GMO, ponieważ nie są one dozwolone w systemie produkcji ekologicznej. Możesz poszukać pieczęci Non-GMO Project Verified, która jest oceną strony trzeciej, za którą wiele firm płaci, aby ich produkty uzyskały pewność, że ich produkty unikają GMO. Pamiętaj, że dotyczy to również suplementów (białek w proszku, błonnika, multiskładników)! Aby dowiedzieć się więcej o tym, czego szukać, a czego unikać, pobierz te narzędzia Non-GMO http://bit.ly/1XCaFzl i http://bit.ly/1XCaHY7.

Czy GMO są niezdrowe? NS zapytał o to kolegę RD @ashleykoffrd! @mckelhill #gmo

Tweet

Q

Jak wygląda przyszłość etykietowania GMO?

A

Skomplikowane, ale może być proste z krajową etykietą, która nakazuje oznaczanie składników GMO na opakowaniach produktów, które je zawierają - pomoże to restauracjom, szpitalom i szkołom w pozyskiwaniu i jasnym komunikowaniu tego, co chcą zaoferować swoim klientom. Etykietowanie GMO nie różni się od innych informacji zdrowotnych już wymaganych na opakowaniach; etykiety informują nas, ile sodu, tłuszczów trans lub tłuszczów nasyconych, błonnika lub cukru zawiera produkt spożywczy na porcję. Na całym świecie producenci żywności już oznaczają produkty spożywcze jako zawierające GMO, więc dlaczego nie mielibyśmy mieć prawa wiedzieć, czy nasza żywność jest GMO? Presja konsumentów i niedawna decyzja kilku firm spożywczych o etykietowaniu produktów spożywczych zachęciły rząd do pracy nad opracowaniem zaleceń dotyczących etykietowania - prawdziwe kwestie to: a) czy będzie to dobrowolne, czy wymagane b) czy firmy, które używają GMO, będą musiały zrobić to, co firmy, które tego nie robią, c) czy informacje będą prezentowane na opakowaniu, czy też będą wymagały posiadania smartfona i kodu QR w celu pobrania informacji d) czy przepisy będą się różnić w zależności od stanu, czy też będą takie same w całym kraju. Więcej informacji można znaleźć na stronie JustLabelIt.org. Chcesz wiedzieć, jak robić zakupy bez GMO lub jakie produkty spożywcze zdecydowanie powinieneś spożywać bez GMO? Uproszczony przewodnik po zakupach bez GMO Better Nutrition można pobrać tutaj.

"

A więc masz to!

Najlepiej kupować żywność, która jest organiczna i nie zawiera GMO, zwłaszcza te produkty, które najczęściej są żywnością GMO. Mam nadzieję, że ten wpis na blogu dostarczy ci wiedzy i wzmocni twoje wybory podczas zakupów. Co o tym sądzisz? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzu poniżej - chętnie posłucham!

xx McKel

Podziękowania dla Ashley za ten post! Ashley Koff RD stworzyła The Better Nutrition and Simplified Program, a jej praca jest prezentowana w takich miejscach jak The New York Times, Wall St Journal, Prevention, O! The Oprah Magazine, Shape i Huffington Post. Możesz być z nią na bieżąco na Facebooku, Twitterze i Instagramie. Jeśli chcesz przeczytać jeszcze więcej na temat GMO, Ashley zaoferowała czytelnikom NS 50% zniżki z kodem kuponu BDAY50!

Redakcja "2000kcal"

Komentarze (0)