Najnowsze wiadomości

13 czerwca 2024 8:41

Jak stworzyć poranną rutynęStworzenie porannej rutyny i przestrzeganie jej tak konsekwentnie, jak to możliwe, może prowadzić do zapewnienia zmian w Twoim życiu.

Rutyny polegają na tworzeniu małych codziennych praktyk, które sumują się i przekształcają w długoterminowe nawyki. Dlatego właśnie coś tak prostego jak poranna rutyna, może wpłynąć na Twoje zdrowie i samopoczucie na wiele sposobów.

Stworzenie większej przestrzeni w swoim życiu na wykonywanie rytuałów i czynności, których potrzebujesz, aby czuć się jak najlepiej, jest kluczową częścią dbania o siebie. Kiedy rozmawiamy z naszymi studentami w programie The Method o porannych rutynach, nie mówimy tylko o robieniu kawy, przygotowywaniu się do dnia i jedzeniu śniadania - mówimy o rozpoczynaniu dnia z większą intencją i celem.

Zamanifestuj wspaniały dzień

Jedną z pierwszych rzeczy, o których rozmawiam z moimi klientami podczas naszych wstępnych konsultacji, jest znaczenie porannej rutyny - jest to tak ważne, że często omawiamy tę kwestię przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań związanych z odżywianiem.

Rutyna poranna to coś więcej niż nawyki, to rutyna niezbędna do utrzymania i przyczyniania się do ogólnego dobrego samopoczucia. Sposób, w jaki organizujemy nasze poranki, nadaje ton całemu dniu. Czy zdarzają Ci się poranki, w których pędzisz, próbując zrobić "wszystkie rzeczy", przez co czujesz się zdezorientowany i oderwany od rzeczywistości przez cały dzień?

Wszyscy już to przerabialiśmy.

Dni, w których czujemy się bardziej reaktywni, naładowani emocjonalnie, przytłoczeni lub zestresowani, to zazwyczaj dni, w których czujemy się odłączeni od siebie, naszych celów i naszej wizji zdrowia.

Poświęcenie nawet 5 minut dla siebie liczy się jako poranna rutyna! Tak długo, jak jest to czas, w którym jesteś obecny i połączony ze sobą w tej chwili, twoja poranna rutyna i to, co robisz w tym czasie, będzie wyglądać inaczej niż moja, twoich przyjaciół, partnerów i kogokolwiek innego. To jest piękno znalezienia tego, co działa dla ciebie, a co nie.

Aby dać ci przykład, zamierzam rozbić moją osobistą poranną rutynę od 2019 roku i podlegającą zmianom, ponieważ to jest życie. Więc zaczynamy:

McKel's Morning Routine

Pierwsza rzecz

Budzę się tylko patrząc na mój telefon, aby wyłączyć mój alarm i odłożyć go na bok. Powiedzenie intencji lub mantry na dzień, cokolwiek przychodzi do mnie lub zadając sobie pytanie, jak jestem "byciem" w tym momencie i iść stamtąd z ustawieniem mojej intencji na dzień.

Następnie

Piję litr filtrowanej wody, jednocześnie podgrzewając wodę na Matcha Tea Latte, Coffee Elevated lub gorącą herbatę - to po prostu zależy od mojego nastroju tego ranka! Następnie zaczynam robić przedtreningowe zielone smoothie, Good Morning Juice, lub chwytam kawałek owocu. Super proste.

Przed treningiem: czytam kilka rozdziałów z książki, czytam wiadomości lub nowe badania dotyczące odżywiania i nadrabiam zaległości w tym, co dzieje się obecnie na świecie, a następnie przygotowuję się do treningu.

Dalej

Ruch!!! Moje treningi różnią się w zależności od sezonu, a także zmieniam je, gdy tylko czuję taką potrzebę, zazwyczaj jest to spowodowane nudą. Jestem zapaloną studentką Barre3 i zazwyczaj robię to 6 dni w tygodniu. W zależności od mojego treningu lub tego, jak wygląda mój poranny harmonogram z pracą, z radością przejdę przez dobre 45 minut do godziny w parku (jeśli pogoda jest ładna) lub na bieżni słuchając podcastów, odpowiadając na wasze komentarze na mediach społecznościowych itp. Spacer to jedna z moich ulubionych form ruchu.

Dalej

Wracając do domu po treningu, zazwyczaj wykonuję jakiś masaż twarzy zanim wejdę pod prysznic, np. gua sha (to świetne uczucie na napiętych liniach szczęki!), a następnie biorę prysznic. Pod koniec mojego prysznica praktykuję prysznic kontrastowy, czyli naprzemiennie ciepłą i zimną wodę. Robię około 20 sekund gorącej, 10 sekund zimnej i z powrotem przez kilka rund, ostatnia runda jest zimna i wtedy wyskakuję.

Kontrastowy prysznic nie tylko budzi twój system nerwowy, ale jest to również forma zimnej termogenezy, która robi o wiele więcej niż spalanie tłuszczu, rozszerza twoje naczynia krwionośne pozwalając na większy przepływ tlenu do twoich komórek, aktywuje BAT (brązową tkankę tłuszczową - rodzaj tłuszczu, który faktycznie spala biały tłuszcz), zwiększoną długowieczność komórek, lepszy system odpornościowy, na poziomie mentalnym/duchowym po prostu budzi cię!

Moja wskazówka jest, aby zacząć małe, kiedy pierwszy raz zacząłem zrobiłbym 10 sekund zimnej wody na samym końcu mojego prysznica, a następnie hop out. Po prostu pozwól swojemu ciału naturalnie wrócić do normalnej temperatury, to również pozwala mu się przystosować i pracować trochę ciężej, aby wrócić do temperatury podstawowej.

Możesz przeczytać więcej na temat My Skincare Routine: Body and Face Edition.

PIN IT

Następnie

Czas medytacji, który wciąż jest najlepszą częścią mojego dnia. W niektóre poranki mam 3 minuty, w inne 40 minut, więc po prostu idę z prądem i robię wszystko co w mojej mocy z czasem, który mam. Naprawdę lubię rutynę i duchowy rytuał łączenia się z samym sobą i uziemiania się. Część tego dla mnie zawiera mój ancestralną tradycję palić szałwię i sweetgrass podczas dawać wdzięczność i dziękować ziemia dla wiele sposobów ono zapewnia dla my, łączyć z antenatami, i mówić sekwencję modlitwy i the w medytaci iść.

Somedays potrzebuję trochę pomoc dostawać centrować jeżeli mój umysł iść everywhere, więc dla tamte dni, czytam few rozdziały od książki który kocham i wtedy medytuje na ten temacie. Moje ulubione książki, które ustawiają moje półki to: The Power of Now, Awakening the Buddha Within, 10% Happier, Big Magic, The Alchemist, Rising Strong, 40 Rules of Love, etc. (sprawdź mój AMAZING Instagram post, w którym społeczność NS podzieliła się swoimi ulubionymi książkami, jest to takie wielkie odniesienie do książek skoncentrowanych na mindful.

Jak ja medytuję może wyglądać ogromnie inaczej niż twój i to dobrze - wszyscy jesteśmy wyjątkowi i tak powinno być nasze podróże! Niektórzy z was mogą spróbować medytacji z przewodnikiem, medytacji audio, mantr itp. Ty znajdujesz co pracuje dla ciebie i robisz że, kto dba o co everyone inny robi ja tylko pracuje i pomaga jeżeli ty słuchasz w co naprawdę robi ciebie szczęśliwym.

Dalej

Czas na śniadanie to najczęściej smoothie, ale cały czas podmieniam składniki dla urozmaicenia składników odżywczych. Jest to najlepsza rzecz dla moich poranków, ponieważ chodzimy do biura 90% czasu z Luną. Łatwe, przenośne, odżywcze!

Dalej

Otwórz pracę i większość dni po wzięciu tego dużo czasu dla siebie, czuję się wdzięczny, odświeżony, skupiony i energiczny, aby zasilić prosto do lunchu z kilkoma przerwami, aby złapać herbatę itp. Przez cały dzień pracy staram się być jak najbardziej świadoma swojego oddechu, zawsze mając połączenie umysł-ciało, które wymaga wiele praktyki - to praktyka na całe życie i dobrze się z tym czuję.

Jak znaleźć poranną rutynę, która działa dla Ciebie

Dzielę się z wami moją poranną rutyną, ponieważ jest to wgląd w moje obecne życie, ale zmieni się, gdy nasze życie się zmieni i pójdę z prądem, gdy nadejdzie ten czas. Przede wszystkim, to nie jest przeznaczone do porównania, po prostu użyj tego jako ram i wskazówek. Weź to, co uważasz, że będzie działać dla ciebie i zostaw resztę za sobą!

  1. Ustaw swój alarm 30 minut wcześniej. Oznacza to również pójście do łóżka 30 minut wcześniej.
  2. Wypisz swoją poranną rutynę, aby zwizualizować wszystkie potencjalne wyzwania lub bariery, na które możesz się natknąć. W ten sposób będziesz mógł opracować strategię i plan na te, gdy się pojawią.
  3. Teraz zamknij oczy i wyobraź sobie, że praktykujesz tę poranną rutynę. To pomoże Ci wypracować te małe kroki "pomiędzy", o których możesz nie myśleć.
  4. Idź z prądem. Za pierwszym razem, gdy zaczynasz poranną rutynę, najlepiej zacząć dodawać 1 rzecz na raz, a następnie pracować nad nią.
  5. Dbanie o siebie nie jest egoistyczne, jest konieczne. Przyjmij ten czas w całości dla siebie, dla siebie.
  6. Nie bądź zbyt sztywny w swojej porannej rutynie, bo życie się zdarza i musisz pozostać kreatywny i otwarty na próbowanie nowych rzeczy.
  7. Spróbuj tego przez 2 tygodnie i zobacz jak się czujesz.

Masz jakieś pytania? Pytaj! Mam nadzieję, że dzielenie się moją osobistą rutyną pomaga ci kultywować własną rutynę i rytuał, robiąc rzeczy, które absolutnie kochasz i które sprawiają, że twoje serce i duch są szczęśliwe.

*aktualizacja 2019 r.

Redakcja "2000kcal"

Komentarze (0)