Najnowsze wiadomości

13 czerwca 2024 10:12

Co to jest aloes i czy powinieneś go jeść?Prawdopodobnie słyszałeś o używaniu aloesu jako składnika miejscowego. Wraz z rosnącą popularnością, ludzie spożywają go w smoothies i sokach, ale dlaczego?

Kiedy większość z nas myśli o aloesie, myślimy o tym chłodzącym, przejrzystym żelu aloesowym, który nakładamy na naszą gorącą skórę po zbyt długim przebywaniu na słońcu, aby pomóc skórze ochłonąć po oparzeniu słonecznym. Roślina aloesu jest super nawilżającym składnikiem o właściwościach przeciwzapalnych, dlatego też od wieków w wielu różnych kulturach była używana do leczenia oparzeń. Ale czy rzeczywiście działa?

Poza stosowaniem go na skórę w postaci kremu lub balsamu aloesowego, ludzie piją również sok z aloesu i dodają go do różnych przepisów, czasami łącznie z żelem. Roślina aloesu może mieć pewne interesujące właściwości zdrowotne, więc zanurzmy się, aby dowiedzieć się, co dokładnie jest aloes, w tym skąd pochodzi, jak może pomóc Twojemu zdrowiu (i jak używać go bezpiecznie, jeśli zdecydujesz się), i gdzie go zdobyć.

Co to jest Aloe Vera?

Aloes to coś więcej niż tylko piękny element wystroju domu z jego grubymi zielonymi liśćmi. Aloe jest rzeczywiście kaktus-jak roślina, która rośnie w gorących warunkach, zazwyczaj w miejscach takich jak Floryda, Texas, Arizona, a tutaj w Tennessee, jeśli masz odpowiedni garnek, gleba, i zdrowej rośliny, aby rozpocząć! Jeśli szukasz do uprawy własnych, dobrą wiadomością jest to, że są one łatwe do opieki tak długo, jak jest dużo światła słonecznego i jest utrzymywane w suchości.

Często można znaleźć aloes w postaci żelu, który jest przezroczysty żel, który zwykle pochodzi z wewnętrznej części długiego liścia aloesu. Istnieje również część lateksu rośliny aloesu, który pochodzi z prawej strony pod skórą liścia i jest bardziej żółty kolor, który omówimy więcej podczas pokrycia skutków ubocznych, które powinieneś wiedzieć o.

Odżywianie Aloe Vera

Aloe vera zawiera niewielkie ilości kilku witamin i minerałów, w tym witaminy A (beta-karoten), C, E, kwas foliowy i cholina, wraz z przeciwutleniaczami, które pomagają zwalczać wolne rodniki. Zawiera również minerały takie jak wapń, chrom, selen, magnez, mangan, potas, sód i cynk, które wspomagają codzienne funkcje metaboliczne organizmu. Enzymy takie jak fosfataza alkaliczna, amylaza, katalaza, peroksydaza i inne zawarte w aloesie pomagają w rozkładaniu cukrów i tłuszczów, podczas gdy bradykinaza zmniejsza stany zapalne na skórze.

Aloes zawiera wiele związków oprócz zawartości witamin i minerałów, w tym niektóre, o których mogłeś wcześniej nie słyszeć. Na przykład, przeczyszczające działanie aloesu pochodzi od związków fenolowych znanych jako antrachinony (1). Tymczasem hormony auksyny i gibereliny pomagają w gojeniu się ran i zapewniają więcej korzyści przeciwzapalnych. Wreszcie, aloes zawiera siedem z ośmiu niezbędnych aminokwasów potrzebnych, aby pomóc organizmowi utrzymać zdrowie tkanek i komórek (2).

Korzyści zdrowotne płynące z aloesu

Więc jakie są korzyści zdrowotne z aloesu? Dzięki zawartości witamin, minerałów, antyoksydantów i enzymów trawiennych, istnieje wiele sposobów, w jakie aloes może poprawić twoje zdrowie. Oto kilka z najlepszych korzyści zdrowotnych.

1. Łagodzenie stanów skóry z Aloe Vera

Większość z nas jest zaznajomiona z używaniem aloesu do twarzy i skóry i jest to powszechny składnik znajdujący się w produktach naturalnych, aby nawilżyć skórę lub złagodzić wszelkie stany zapalne. Czysty żel aloesowy jest najczęściej stosowany jako miejscowe leczenie oparzeń słonecznych, dlatego widzimy go w większości żeli po opalaniu, które wciera się bezpośrednio na skórę po kilku godzinach spędzonych na plaży, przy basenie lub ogólnie na słońcu - i czuje się dobrze w użyciu, zwłaszcza gdy umieścimy żel aloesowy w lodówce przed nałożeniem go na skórę!

Niektórzy ludzie używają żelu aloesowego na choroby skóry, takie jak łuszczyca lub zimne owrzodzenia. To prawdopodobnie przeciwzapalne i antyoksydacyjne działanie aloesu przyczynia się do tych korzyści. (3). Sok z aloesu może być również stosowany jako podkład pod makijaż, środek nawilżający skórę lub łatwy sposób leczenia podrażnień skóry głowy.

2. Zapobieganie chorobom z Aloe Vera

Oprócz łagodzenia oparzeń słonecznych, badania pokazują, że aloes może mieć dodatkowe korzyści, w tym przeciwnowotworowe, przeciwzapalne i przeciwcukrzycowe efekty, jak również właściwości przeciwutleniające, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i antyalergiczne (4). W tłumaczeniu, ludzie używali i badali aloes dla jego potencjalnych korzyści, które sięgają od zapobiegania chorobom do łagodzenia skaleczeń i zadrapań.

Badanie wykazało, że aloes może być szczególnie pomocny przy cukrzycy, ponieważ może potencjalnie pomóc w kontroli i obniżeniu poziomu glukozy we krwi, utrzymując cukier w ryzach. Jest to również potencjalny efekt uboczny choć dla tych, którzy muszą ściśle monitorować swoje cukry we krwi, ponieważ wstępne badania wykazały, że aloes może obniżyć poziom cukru we krwi (5).

3. Alleviating Digestive Problemy z Aloe Vera

Kiedy spożywane jako napój aloesowy, aloes może również pomóc w problemach trawiennych, zwłaszcza choroby refluksowej przełyku (lub GERD) (6). Chociaż część lateksu była również stosowana jako środek przeczyszczający (i w wielu lekach przeczyszczających), aby pomóc złagodzić zaparcia, nie jest to zalecane, ponieważ może być potencjalnie niebezpieczne. W rzeczywistości istnieje wiele lepszych sposobów na złagodzenie zaparć, ponieważ bardzo trudno jest precyzyjnie zmierzyć ilość antrachinonów obecnych w twoim napoju aloesowym. Więc na tej notatce, sprawdź te szybkie wskazówki dotyczące łagodzenia zaparć za pomocą diety i tych warzyw bogatych w błonnik.

4. Promowanie Hydration z Aloe Vera

Dodając sok z aloesu do swojej rutyny jest doskonałym sposobem na promowanie właściwego nawodnienia. Utrzymanie ciała dobrze nawodniony pomaga wspierać regularność, funkcjonowanie mózgu, wydajność fizyczną, równowagę płynów i temperatury ciała. Poza utrzymaniem nawodnienia, sok z aloesu może również zapewnić solidną dawkę elektrolitów, przeciwutleniaczy i witamin. Może to być szczególnie korzystne po intensywnym treningu, aby przyspieszyć regenerację mięśni i uzupełnić elektrolity, które mogły zostać utracone przez pot.

Skutki uboczne Aloe Vera

Chociaż istnieje kilka korzyści z aloesu, istnieje również kilka skutków ubocznych do rozważenia, jak również. Największą rzeczą, którą będziesz chciał zwrócić uwagę podczas jedzenia aloesu lub umieścić go w swoim następnym smoothie jest część lateksu rośliny, która jest, że żółtawa substancja tuż pod powierzchnią. Jego zastosowanie jako środek przeczyszczający sięga wielu lat wstecz, ale to może również powodować poważne skurcze żołądka i ból u niektórych osób.

Zalecamy inne sposoby na poprawę trawienia lub złagodzenie zaparć, takie jak upewnienie się, że Twoja dieta jest bogata w błonnik, pozostawanie nawodnionym, spożywanie dużej ilości minerałów, takich jak magnez i oczywiście praca z pracownikiem służby zdrowia, aby uporządkować swoje potrzeby lub wyzwania związane z trawieniem.

Tak jak aloes został pokazany, aby potencjalnie pomóc niektóre problemy trawienne, w tym samym, lateks aloesowy nie jest zalecany dla każdego, kto może mieć niedrożność jelit, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, zapalenie wyrostka robaczkowego, wrzody, hemoroidy, ból brzucha lub nudności, ze względu na niektóre z efektów drażniących od związku w lateksie al oesowym. Ponadto spożywanie lateksu aloesowego może pogorszyć zaburzenia pracy nerek, ponieważ niektóre badania wykazują, że ma on związek z niewydolnością nerek.

NS poleca

Aloes jest wszechstronnym składnikiem, który ma kilka ważnych korzyści zdrowotnych. Dostępny w postaci balsamu aloesowego, żelu, kremu i soku, istnieje wiele różnych sposobów na wykorzystanie korzyści, które ten składnik ma do zaoferowania.

Znajdziesz sok i żele aloesowe w wielu lokalnych sklepach ze zdrową żywnością, a nawet w sklepach spożywczych. Szukaj etykiet, które mówią 100% aloesu, a dla soku, można często zdecydować, czy chcesz miąższ w lub nie, tak jak sok pomarańczowy.

Możesz łatwo po prostu łyknąć na sok lub użyć porcji żelu tylko jako dodatek do smoothie i smoothie bowls. Jeśli chodzi o żel miejscowo, można umieścić go bezpośrednio na skórze, pozwalając mu chłodzić oparzenia słoneczne lub pomóc złagodzić suche łaty.

Czy aloes jest magicznym pokarmem, który "uzdrowi" warunki zdrowotne? Nie, i potrzeba więcej badań, aby zobaczyć, w czym aloes może lub nie może pomóc. Czy będziemy dodawać aloes do wszystkich naszych smoothies w Nutrition Stripped? Prawdopodobnie nie, ale uwielbiamy dobry zimny żel aloesowy trzymany w lodówce, aby ukoić poparzoną słońcem skórę! Przede wszystkim, zawsze warto porozmawiać z dietetykiem lub lekarzem, zanim spróbujesz czegoś nowego, zwłaszcza jeśli chcesz leczyć problemy trawienne lub problemy takie jak łuszczyca.

Jeśli szukasz więcej wsparcia i sposobów na włączenie aloesu i innych składników leczniczych do swojego życia, to sprawdź nasze najlepiej sprzedające się Programy Edukacyjne Online. Oferujemy programy, które dadzą ci narzędzia potrzebne do planowania posiłków, uczenia się, jak zaopatrywać swoją kuchnię, zresetować swoje ciało za pomocą pełnych pokarmów i wiele więcej. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jakie programy są dla Ciebie odpowiednie. Lub jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć teraz z podejmowania Zdrowe odżywianie proste, a następnie biorąc naszą darmową serię 4 części, kliknij tutaj, aby dołączyć!

Redakcja "2000kcal"

Komentarze (0)