Najnowsze wiadomości

25 kwietnia 2024 3:51

Top 5 powodów, dla których powinieneś jeść awokadoUwielbiasz awokado? Oto 5 kolejnych powodów, dla których powinieneś jeść awokado dla lepszego zdrowia.

Awokado to jeden z najlepszych sposobów na przemycenie kremowej konsystencji żyjąc w stylu bez nabiału. Są bogate w błonnik, potas i są pyszne do jedzenia.

Jedzenie zdrowych tłuszczów, takich jak awokado, jest ważne dla naszego ogólnego zdrowia, niezależnie od tego, czy staramy się zrównoważyć poziom hormonów, odżywić naszą skórę i włosy, czy też zrównoważyć poziom cukru we krwi w celu zapobiegania chorobom i kontrolowania wagi - zdrowe tłuszcze są tam, gdzie trzeba.

5 powodów, dla których powinieneś jeść awokado

Wysoka zawartość błonnika

W jednym awokado znajduje się około 14 gramów przyjaznego dla jelit błonnika. Błonnik pomaga nam utrzymać zdrowe trawienie, zrównoważony poziom cukru we krwi, co zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 i pomaga kontrolować wagę na wielu poziomach, w tym utrzymuje uczucie sytości.

Niska zawartość cukru

Technicznie awokado to owoce i wszystkie owoce mają cukier, ale nie awokado. Awokado zawiera mniej niż 1g cukru na uncję, co stanowi najmniejszą ilość cukru na porcję spośród wszystkich innych świeżych owoców.

Zwiększa wchłanianie składników odżywczych

Awokado działa jak "wzmacniacz składników odżywczych", pomagając organizmowi lepiej wchłaniać rozpuszczalne w tłuszczach składniki odżywcze, takie jak witaminy A, D, E, K i przeciwutleniacze, takie jak alfa- i beta-karoten oraz luteina. Nic dziwnego, że wszyscy naturalnie skłaniamy się ku guacamole i salsie?

Fitoskładniki

Awokado zawiera około 20 witamin, minerałów i fitoskładników, co czyni je gęstym odżywczo jak na tak małą objętość. Fitoskładniki to związki, które powinniśmy spożywać codziennie, aby zapewnić sobie zdrowe komórki i całe ciało.

Tłuszcze jednonienasycone

Wszyscy potrzebujemy tłuszczów w naszej diecie, o których mówiliśmy wcześniej, około 75% tłuszczu znalezionego w awokado to tłuszcze nienasycone jedno- i wielonienasycone. Zdrowie serca, zrównoważenie tych cukrów we krwi i zdrowe hormony.

Masz problem z awokado? Wypróbuj te przepisy:

  • Dark Chocolate Avocado Mousse
  • Szalotka z awokado
  • Krem z awokado do tacos, sałatek, życia w ogóle (ha)
  • Tęczowa sałatka warzywna
  • Czekoladowe ciasto kokosowe z lukrem z awokado

Jakie są Twoje ulubione sposoby na jedzenie awokado i dlaczego? Koniecznie oznacz #nutritionstripped na Instagramie, aby dać nam znać, jak lubisz jeść awokado.

Redakcja "2000kcal"