Najnowsze wiadomości

25 kwietnia 2024 4:08

Stwórz treningową rutynę, aby znaleźć równowagę i poczuć się niesamowicieOstatnio rozbijam każdy składnik stylu życia Nutrition Stripped, abyście mogli włączyć każdy filar do swojego życia. Mam nadzieję, że pomoże Ci to zachować równowagę i poczuć się niesamowicie! Podzieliłem się pierwszymi dwoma postami o wspierającym składzie i zarządzaniu stresem, a dziś dzielę się tym, jak trening może pomóc ci poczuć się najlepiej. Czytaj dalej, aby uzyskać moje najlepsze wskazówki, jak stworzyć spójną rutynę treningową, która pomoże ci uniknąć problemów zdrowotnych, poczuć się niesamowicie, lepiej spać i poczuć się jak całkowity badass z postępu, który robisz!

Let's get movin'

Nr 01 PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

Jeśli jeszcze nie podnosisz ciężarów...na co czekasz? Pozwól, że zacznę od odpowiedzi na pytanie, które dostaję cały czas - nie, podnoszenie ciężarów nie sprawi, że staniesz się masywny. Podnoszenie ciężarów stymuluje Twoją beztłuszczową masę ciała (czyli mięśnie) oraz wzmacnia, napina, tonizuje i ulepsza Twoją muskulaturę. Posiadanie większej ilości beztłuszczowej masy ciała - w przeciwieństwie do większej ilości masy tłuszczowej - zapewnia nam siłę, której potrzebujemy do wykonywania codziennych zadań, wspiera nasz rdzeń i kręgosłup, wspomaga zdrowie hormonalne i kości, ORAZ pozwala naszemu organizmowi spalić więcej kalorii i spalić tłuszcz nawet podczas siedzenia. Trening oporowy pomaga zmniejszyć ryzyko osteoporozy, chorób serca, cukrzycy typu 2, depresji, otyłości, bólów i dolegliwości, a także zapalenia stawów. Pomaga nam również psychicznie, ponieważ trening siłowy i ogólnie rzecz biorąc, sprawia, że czujemy się dobrze dzięki tym wszystkim endorfinom, które są uwalniane podczas treningu. Dostajesz również dodatkowe korzyści z pomocy naszego metabolizmu, coraz silniejszy, budowanie mięśni i zmniejszenie tkanki tłuszczowej, gdy sparowane z dobrze zbilansowanej wskazówek żywieniowych.

Konsekwencja rodzi nawyk, a nawyk rodzi styl życia. #NSlifestyle

Tweet

Nr 02 STWÓRZ PROGRAM i trzymaj się go

Solidny program treningowy to taki, który będzie składał się z jakiegoś rodzaju treningu oporowego oraz treningu cardio. Powyżej przedstawiłem korzyści płynące z treningu siłowego, więc każdy powinien brać udział w jakimś rodzaju ćwiczeń oporowych, jeśli tylko może, bez względu na poziom sprawności, wiek czy stan zdrowia. Wszystko może być zmodyfikowane do TWOICH potrzeb. Stwórz plan, który łączy cardio z treningiem siłowym i jesteś na niesamowitym początku.(Podpowiedź, podpowiedź - mam plan, który można śledzić nadchodzi na blogu wkrótce)!

Kiedy już zrobisz plan, trzymaj się go! Jeśli jesteś konsekwentny w chodzeniu na siłownię 3x w tygodniu, to uważaj się za rockstar status! Jeśli pójdziesz na siłownię 5 dni w tygodniu przez 1 tydzień, a potem nie pójdziesz przez kolejne 3 tygodnie i dalej i dalej, cała praca, którą wykonałeś w tym pełnym tygodniu naprawdę była na nic. Tak, nasze mięśnie lubią zmiany, ale potrzebują też rutyny, aby naprawdę zobaczyć przyrost siły i postępy w treningach. Zadaj sobie pytanie: "Co sprawi, że będę konsekwentnie ćwiczył co tydzień? Jak to dla mnie wygląda?" Postaraj się, aby Twój trening był "umówionym terminem" w Twoim kalendarzu, którego nie możesz przegapić. Konsekwencja rodzi nawyk, a nawyk rodzi styl życia. Zmotywuj się do dalszego działania dzięki playlistom treningowym Sweat It Out, które tworzę na potrzeby własnych treningów!

PIN IT

Nr 03 Śledź swoje treningi

Jestem zwolenniczką śledzenia wszelkiego rodzaju zmian, szczególnie tych dotyczących składu ciała, siły, wytrzymałości i ogólnego poziomu sprawności. Monitoruję moją siłę, szybkość, odległość itp. dla każdego zadania, które wykonuję. Na przykład weźmy pod uwagę loki bicepsa. Będę śledził ciężar początkowy w zestawie, którego użyłem, ciężar końcowy, w którym zmęczyłem się, i ile powtórzeń ukończyłem w świetnej formie. To kilka punktów, od których możesz zacząć, ale śledź to, co jest dla ciebie ważne!

Wiosną dostałem mój pierwszy tracker fitness, Polar A360, i od tego czasu śledzę moje treningi i codzienny ruch z nim religijnie. Dostaję tak wiele pytań przez Snapchat o to, czego używam, i to jest to! To był największy motywator, kiedy biegałem mój pierwszy półmaraton w kwietniu, ponieważ tak fajnie było zobaczyć, jak moje ciało obsługuje 13,1 mil w czasie rzeczywistym. Śledzi moje tętno za pomocą czujnika na nadgarstku, więc świetnie było wiedzieć, kiedy muszę zwolnić i nadać sobie tempo. Od tego czasu używam go do śledzenia moich postępów we wszystkich moich treningach, nie tylko w bieganiu. Jest to również niesamowite, ponieważ jestem super spocony, gdy ćwiczę ... wiem, to słodkie, prawda? Ale jest wodoodporny, więc to pomaga i utrzymuje mnie na torze ogólnie. Ma również możliwość synchronizacji z telefonem i wysyłania powiadomień prosto do A360, więc mogę zostawić mój telefon, gdy jestem na biegu lub na siłowni bez obawy, że coś mi umyka! A jeśli przeczytałeś ten ostatni fragment o tworzeniu rutyny i poczułeś się poważnie zagubiony, nie ma obaw, ponieważ A360 jest dostarczany z programami treningowymi za pośrednictwem Polar Flow, które można spersonalizować dla Ciebie. Uwaga boczna - A360 może również śledzić twój sen, który jest kolejnym zabawnym wskaźnikiem do śledzenia, gdy zaczniesz ćwiczyć. Trening męczy Twoje mięśnie, które potrzebują regeneracji, więc dodatkową zaletą rutyny ćwiczeń jest lepszy sen!

PIN IT

Nr 04 Pozwól swojemu ciału odpocząć

Część twojej rutyny treningowej musi zawierać odpoczynek! Podczas treningu, zwłaszcza jeśli podnosisz ciężary, włókna mięśniowe są w rzeczywistości rozrywane. Twoje mięśnie potrzebują czasu na odbudowę i wzmocnienie, abyś mógł zobaczyć pełne rezultaty. Nie tylko to, ale zobaczysz poprawę w czasie regeneracji w inne dni treningowe, zauważysz wyniki fizyczne szybciej i poczujesz się bardziej energiczny. Konieczne jest włączenie odpoczynku do swojej rutyny treningowej, aby osiągnąć maksimum. Musisz zatankować nie tylko z odżywianiem, ale ze snem i odpoczynkiem, aby dać swoim mięśniom czas, którego potrzebują, aby odbudować i wzmocnić się na następny wypad!

You do you...

Kiedy zaczynasz na każdej podróży fitness, chcę zwrócić uwagę na te rzeczy:

  1. Jeśli masz problemy zdrowotne sprawdź z lekarzem przed udziałem w jakiejkolwiek aktywności.
  2. Wybierz coś, co sprawia Ci przyjemność. Chodzi o to, aby to był styl życia i włączenie go do swojego życia. Ćwiczenie nie jest karą ani sposobem na pokonanie swojego ciała na śmierć. To naprawdę akt miłości własnej poprzez dbanie o siebie. Wybierz coś, co lubisz, bo jeśli nie lubisz, to są szanse, że nie będziesz się do tego trzymać. Jeśli możesz wyobrazić sobie siebie robiącego to w dół drogi wtedy trzymaj się tego. Zachęcam wszystkich do wypróbowania różnych stylów treningowych, aby zobaczyć, co najlepiej pasuje do Ciebie i Twojego życia.
  3. Słuchajcie swojego ciała. Jest ono niesamowicie inteligentne. Pchaj się, ale również wiedz, kiedy się zatrzymać i odpocząć.

WIĘCEJ POSTÓW O FITNESSIE, KTÓRE CIĘ ZAINSPIRUJĄ:

Kathryn Budig's Self-Love Yoga Routine

10 najlepszych wskazówek, aby maksymalnie wykorzystać swój trening

15 pytań o moje zdrowie i samopoczucie

Okno po treningu i "potrzeba" białka

Inspirujące wywiady

Mam nadzieję, że zmotywowało Cię to do włączenia ćwiczeń do swojej codziennej rutyny, abyś mógł czuć się niesamowicie i znaleźć równowagę. Trening pomaga mi pozostać skupionym psychicznie, lepiej spać i czuć się najlepiej nawet w dni, w których jestem przy komputerze przez długie godziny. Czy masz plan treningowy, którego lubisz się trzymać? Czy śledzisz swoje treningi za pomocą trackera fitness, takiego jak Polar A360? Daj mi znać w komentarzach! Uwielbiam słuchać nowych treningów lub sposobów na śledzenie!

xx McKel

Zdjęcia autorstwa Kelsey Cherry

Ten post powstał we współpracy z firmą Polar, ale wszystkie opinie są moje własne. Jestem wielkim fanem A360 i używam go każdego dnia. Posty partnerskie pomagają wspierać większy zespół stojący za NS, więc dziękuję za wspieranie marek, które wspierają NS!

PIN IT

Redakcja "2000kcal"